چه به دنبال نصب، سرویس و یا تعمیر کولر گازی باشید، نیازمند مراجعه به یک تعمیرگاه کولر گازی هستید. مرکز تعمیرات کولر گازی اسپیلت پرو می‌تواند در این راستا به شما کمک نمایند. ما دارای قابل اعتماد ترین، بهترین، سریع‌ ترین گزینه ها و متخصصان برای شما می باشیم.

اگر کولر گازی شما سرمای کافی ندارد، دارای نشتی آب است، فن آن کار نمی کند یا غیره؛ ما می توانیم با فرستادن یکی از تعمیرکاران حرفه ‌ای و با تجربه تعمیرگاه کولر گازی اسپیلت پرو به شما در رفع مشکل کمک نماییم. تمامی تکنسین ‌ها و سرویس کاران ما دوره ‌های تعمیرات و سرویس سیستم های مختلف را گذرانده و دارای سال‌ ها تجربه در این زمینه می‌ باشند. ناگفته نماند که برای آسودگی خاطر شما کلیه خدمات تعمیر و سرویس کولر گازی انجام شده، ضمانت خواهد شد.

خرابی هایی که نیازمند مراجعه برای تعمیر کولر گازی هستند

1. کار نکردن فن کولر گازی

از مهم ترین اجزای سازنده کولر گازی فن آن می باشد و خرابی های مربوط به فن دارای اهمیت بالایی هستند. کولر های گازی دارای دو فن هستند که وظیفه یکی رد کردن هوای داخل اتاق از روی اپراتور و وظیفه دیگری رد نمودن هوا از روی کندانسور و بیرون بردن گرمای جذب شده از داخل ساختمان می باشد. هر کدام از این دو خراب شود، موجب اختلال در عملکرد سرمادهی کولر گازی خواهد شد و قدرت کولر گازی را کاهش می دهد. در صورت رسیدگی نشدن به این مشکل، می تواند منجر به بروز مشکلات دیگر شود.

دلایل مختلفی برای کار نکردن فن کولرگازی وجود دارد. در ابتدا می بایست خازن چک شود و در ادامه باید رله برد فن را بررسی نمود. در صورتیکه مشکل از این دو نبود نوبت به چک نمودن سنسور دمای کولرگازی می رسد.

تعمیر کولر
تعمیر کولر

2. خرابی موتور فن کولر گازی

برای اینکه ایراد این دستگاه مشخص شود؛ اول باید فن دستگاه را با دستتان بچرخانید تا اگر گیرپاچ کرده، رفع شود. چنانچه پروانه فن نچرخد، باید موتور دستگاه را چک نمایید، زیرا در این حالت به احتمالا بلبرینگ های موتور ساییده شده و نیاز به تعویض می باشد.

چنانچه فن پروانه میچرخد، باید سیستم برق رسانی موتور را بررسی نمایید و در صورت نبود هیچ گونه مشکلی در این قسمت، موتور باید تعویض شود.

3. خاموش شدن ناگهانی کولر گازی  

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

در برخی موارد نوسانات برق، می تواند سبب خاموش شدن ناگهانی کولرگازی شود.

از مدار خارج شدن  و یا مشکل در فیوز مینیاتوری کولر گازی.

برد کولرگازی مرکز فرماندهی کولر می باشد و در صورت ایراد در این قسمت دستگاه، کولرگازی خود به خود خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

کمپرسور شروع کننده ی کار کولرگازی است، خاموش شدن ناگهانی کولر گازی ممکن است بخاطر ایراد در کمپرسور باشد.

4. قدرت کم پرتاب باد

برای رفع این مشکل در اولین مرحله باید فیلتر های کولر گازی را چک کرد و آن ها را تمیز نمود، زیرا پس از مدتی کار کردن فیلتر ها گرد و غبار گرفته و فشار پرتاب باد کولر کم خواهد شد.

5. یخ زدن کولر گازی در تابستان 

کثیف بودن کویل اپراتور و فیلتر های کولرگازی ، می تواند باعث یخ زدن کولر گازی در تابستان شود.

کثیفی کویل اپراتور، باعث مختل شدن انتقال حرارت در کویل اواپراتور شده و در نهایت یخ زدگی کویل اواپراتور اتفاق می افتد.

تعمیر کولر
تعمیر کولر

6. کثیف بودن بلوور فن 

فن بلوور باعث می ‌شود هوای گرم به داخل پنل کشیده شده، که با تماس پیدا کردن با کویل‌ های سرد، هوای سرد حاصل به محیط خانه بر می گردد. اگر فن بلوور هوای سرد را نتواند از روی کویل های داخلی به راحتی تخلیه کند، پنل داخلی شروع به یخ زدن می نماید.

7. تنظیم نبودن گاز مبرد دستگاه

اختلال در سیکل سرمایش و یخ زدگی در پنل داخلی یا لوله ‌های آن، نتیجه نشتی گاز و یا کمبود گاز خواهد بود که البته با شارژ نمودن گاز کولر گازی این مشکل برطرف خواهد شد.

8. داغ شدن موتور کولر گازی 

نبود جریان هوای مناسب برای تهویه فن از دلایل داغ شدن موتور کولر گازی است.

معیوب بودن موتور و کوچک بودن سایز موتور فن در مقایسه با کولر گازی از علل دیگر داغ کردن فن کولر گازی خواهد بود.

همچنین اگر خازن نامناسب باشد و یا اینکه تیغه های فن دارای سایزی نادرست باشند، جریان ورودی به شدت افزایش و موجب داغ شدن موتور فن می شود.

تعمیر کولر
تعمیر کولر

نکات مهم برای کاهش مصرف برق کولر گازی

  • کولر های گازی؛ دارای درجه تنظیم دما هستند. دمای مناسب فصل گرما که بین 18 تا 22 می باشد و تنظیم دمای کولر بر روی این درجه باعث می شود هنگام رسیدن دمای اتاق به درجه تنظیم شده؛ کولر به طور خودکار خاموش شده و انرژی کمتری مصرف کند.
  • اطراف پنجره ها و درها را با نوار های درزگیری، برای جلوگیری از خروج سرما عایق بندی کنید.
  • از سردکردن بیش از حد خانه خود خودداری کنید. مناسب ترین درجه حرارت در تابستان بین 18 تا 22 است.
  • برای جلوگیری از اتلاف انرژی، کندانسور های کولر گازی را در سایه نصب نمایید.
  • کولر گازی خود را در مسیر باد نصب نمایید، به این دلیل که تبادل بهتر حرارت در کندانسور کولر باعث افزایش بازدهی و کاهش مصرف انرژی می شود.
  • سیستم های سرمایش خود را به طور منظم تمیز کرده.
  • هنگام ترک ساختمان در طول روز، کولر را خاموش کنید.
  • استفاده از روشنایی متناسب با نیاز در طول شب‌ های گرم سال، باعث کاهش بارهای گرمایی داخل ساختمان می ‌شود و در نتیجه ضرورت استفاده از سیستم های سرمایشی ساختمان و مصرف برق را کاهش می دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست